Wygodna eRecepta dla pacjenta

Erecepta zadomowiła się z nami na dobre i ma wiele praktycznych zalet. Jedną z nich jest fakt, że pacjent może w wygodny sposób uzyskiwać je również online, za pośrednictwem nowoczesnego i bezpiecznie działającego serwisu haloDoctor.pl. Poprzez niego swoje usługi świadczy ponad 400 lekarzy różnych specjalizacji, którzy online oferują nie tylko konsultacje, ale właśnie wypisują erecepty.

 

Erecepta bez wychodzenia z domu

 

Długie oczekiwanie w gabinecie lekarskim to dla wielu pacjentów przeszłość. Wystarczy bowiem wejście na platformę haloDoctor.pl, z której każdego miesiąca korzysta ponad 200 tys. pacjentów (liczba ta stale rośnie) i uzyskać nie tylko poradę medyczną, ale też ereceptę. Cały proces trwa zaledwie kilka minut i jest decydowany wszystkim osobom, które cenią swój czas i nie chcą tracić go na osobiste wizyty lekarskie.

 

Jak uzyskać ereceptę bez wychodzenia z domu?

 

Uzyskanie erecepty to zaledwie kilka minut, również dla osób po raz pierwszy korzystających z haloDoctor.pl. Cała czynność zamyka się w wybraniu odpowiedniego do danego problemu lekarza, umówieniu e-Wizyty, opłaceniu jej poprzez bezpieczny serwis PayU i konsultacji z medykiem. By móc uzyskać ereceptę, podczas spotkania online niezbędne będzie najczęściej zaprezentowanie dokumentacji medycznej potwierdzającej przyjmowanie danego preparatu, choć w przypadku np. antykoncepcji awaryjnej nie będzie to oczywiście konieczne. Po takiej konsultacji erecepta jest od razu przesyłana pacjentowi, który może w wygodny sposób zrealizować ją w najbliższej aptece. Co istotne, realizacja erecepty jest możliwa w każdym stacjonarnym punkcie, gdyż każdy będzie przystosowany do sczytania i wydania leków na jej podstawie.

 

Jak dowiedzieć się o dawkowaniu leków?

 

Na erecepcie zapisywana jest nie tylko informacja odnośnie przepisanego preparatu, jego ceny i niezbędnej pacjentowi ilości, ale również o sposobie dawkowania. Farmaceuta przy wydawaniu leków przekaże więc, jak zażywać je w sposób prawidłowy, choć podczas e-Wizyty warto także dopytać o to lekarza. W razie dodatkowych wątpliwości, pacjent powinien również przeczytać ulotkę dołączoną do preparatu medycznego.

 

Jak doskonale widać erecepta jest bardzo wygodna, dzięki czemu spotkała się z pozytywnym przyjęciem pacjentów. Nie trzeba obawiać się ani jej zgubienia, ani zniszczenia, a dodatkowo realizacja przez farmaceutów jest szybsza, aniżeli miało to miejsce przy wersji papierowej. Co istotne ereceptę można otrzymać także dzięki e-Wizycie u lekarzy oferujących swoją pomoc poprzez platformę haloDoctor.pl. Wejdź na stronę i sprawdź, jakie to niezwykle łatwe.