Tabletka dzień po na receptę online

Od 22 lipca 2017 roku w związku z rządowym projektem przegłosowanym kilka miesięcy wcześniej, tabletka dzień po może być nabywana tylko na receptę. Na szczęście dzięki platformie haloDoctor.pl, może być również przepisana podczas szybkiej i wygodnej e-Wizyty. Jak uzyskać taką receptę online?

 

Czym jest tabletka dzień po?

 

Tabletka dzień po stanowi potoczną nazwę na preparat, który zapobiega zajściu w ciążę po niezabezpieczonym stosunku lub wtedy, gdy zawiodła jedna z zastosowanych metod antykoncepcji. Są to dwa rodzaje preparatów dostępnych w Polsce, z których jeden należy zażyć maksymalnie do 72 godzin po stosunku, zaś drugi do 120 godzin.

 

Co ważne takich preparatów nie należy mylić z tabletkami wczesnoporonnymi. Ich mechanizm działania polega bowiem na hamowaniu albo opóźnianiu owulacji, a gdy doszło do uwolnienia komórki jajowej utrudnianiu implantacji poprzez zagęszczenie śluzu szyjkowego znajdującego się wewnątrz macicy. Jeśli jednak już wcześniej doszło do zapłodnienia, wówczas lek nie będzie miał wpływu na zarodek.

 

Skutki prowadzenia receptę na tabletkę dzień po

 

Niestety dla wielu kobiet wprowadzenie tabletki dzień po wiązało się z dużymi niedogodnościami, a także stresem. Niezbędna była oczywiście czasochłonna wizyta w gabinecie lekarskim, która dodatkowo wiązała się z niepewnością, czy pacjentka zdąży z przyjęciem tabletki dzień po. Trzeba bowiem pamiętać, że jej skuteczność wraz z każdą godziną spada, dlatego tak ważny jest czas.

 

W przypadku pacjentek niemających stałej opieki ginekologicznej oraz gabinetu lekarskiego w pobliżu, wiązało się to z ogromnymi niedogodnościami. Wizyta na ostatnią chwilę w przypadkowym gabinecie lekarskim to przecież duży dyskomfort, a także często wysokie opłaty za tego typu wizytę.

 

Recepta online na tabletkę dzień po

 

Na szczęście dzięki serwisowi haloDoctor.pl oraz lekarzom działających za jej pośrednictwem, pozyskanie recepty na taki preparat jest możliwe szybko i to bez wychodzenia z domu. Wystarczy wejść na platformę, wybrać odpowiedniego lekarza oraz godzinę e-Wizyty i poczekać na spotkanie online. Całość powinna zająć nie więcej niż zaledwie kilka minut, po których pacjentka otrzyma receptę i będzie mogła wykupić ją w aptece stacjonarnej. Jak widać w tej sytuacji liczy się czas, dlatego jest to zdecydowanie najdogodniejsza forma.

 

Dzięki haloDoctor.pl kobiety nie muszą już obawiać się, że w razie konieczności zbyt późno przyjmą tabletkę dzień po. Mogą one bowiem uzyskać receptę online, co zajmie zaledwie kilka minut i będzie możliwe również w weekendy i dni świąteczne.