Badania powinny być proste

Nikogo już nie dziwi przeprowadzanie badań społecznych, marketingowych, opinii, rynku, rynku pracy, ewaluacji. W związku z tym, że od ponad 10 lat trwają w Polsce realizacje związane z projektami unijnymi, najbardziej znane są ewaluacje. Opinia publiczna styka się też często w mediach z sondażami. Z badaniami mają do czynienia urzędnicy, właściciele firm, pracownicy działów marketingowych, wizerunku, współpracy z klientem, obsługi interesanta. Zakres prowadzonych badań jest bardzo szeroki. Można badać beneficjentów środków unijnych, konsumentów, pracowników, studentów, bezrobotnych, urzędników. Oprócz różnych grup bada się też różne branże, gałęzie gospodarki, podmioty różnej wielkości. Stosuje się metody ilościowe (PAPI, CAPI, CAWI, CATI) i jakościowe (IDI, FGI, tajemniczy klient). W sprawie badania można zwrócić się do zajmującej się tą tematyką na co dzień firmy badawczej, bądź też przeprowadzić projekt własnymi siłami.

 

Intuicyjne oprogramowanie badawcze

Niezależnie od tego jaką metodę, czy technikę badawczą się wybierze, najważniejsze z perspektywy tego, czy zlecać badanie na zewnątrz, czy wykonywać je własnymi siłami, jest oprogramowanie badawcze. To dzięki niemu przeprowadzanie badań staje się dostępne praktycznie dla każdego, niezależnie od doświadczenia w badaniach. Wystarczy powiedzieć, że nie jest już konieczne korzystanie z usług firmy badawczej, najpierw przy prostszych, a potem trudniejszych projektach. Nie trzeba też sieci ankieterów, jeśli zlecimy przeprowadzanie ankiet pracownikom działów sprzedaży czy obsługi klienta. Na rynku istnieją już takie przystępne rozwiązania. System do obsługi badań może pozwalać na zaprojektowanie badania, opracowanie metodologii (wybór narzędzi, dobór próby, ułożenie pytań), realizację ankiet/wywiadów i skontrolowanie zebranego materiału.

 

Oprogramowanie sprawdza się w różnorodnych projektach, od badań społecznych, przez badania rynku i opinii po proste sondaże. Dostępne licencje opierają się na dwóch zasadniczych typach: korzystanie z systemu za pośrednictwem firmy badawczej lub instalacja na serwerze klienta. Okazuje się zatem, że aplikacji nie trzeba koniecznie instalować na konkretnym komputerze. Nie trzeba też zatrudniać statystyków i informatyków – wsparcie techniczne i merytoryczne gwarantuje firma sprzedająca oprogramowanie. Kluczowy jest panel administratora, pozwalający tworzyć ankiety, realizować je i nadzorować spływający na bieżąco materiał. Oprogramowanie do obsługi badań zapewnia intuicyjny interfejs webowy, mechanizm testowania logiki formularza, moduł pomocy, automatyczne spełnianie założonej próby, sprawdzanie statystyk ankieterów i postępów badania, eliminowanie błędnych wpisów.

 

Najlepsza oferta na rynku

Zdecydowanie polecamy CATI-System.pl, autorski, nowoczesny software do realizacji badań opracowany przez dział IT Biostatu, agencji badawczej z Rybnika. Wpiera zarówno badania CATI, jak też CAPI i CAWI. Zapewnia elastyczny system licencji i pełne wsparcie techniczne, informatyczne oraz merytoryczne.

Tagi

CAWICATICAPIbadaniaCATI-Systemoprogramowanie badawczeoprogramowanie do CATIoprogramowanie CATIoprogramowanie dla CATIoprogramowanie CATI-Systemsystem CATIoprogramowanie do badańbadania ilościowemetody i techniki badawczesystem do obsługi badańsystem do badańsoftware do badańwsparcie badań